TJ Vojkovice x Studánka 3:1 (1:0)

15.09.2013 09:47

První, a nutno říci, že zasloužené, vítězství si připsali hráči Vojkovic v domácím utkání proti týmu Studánky. Až na klasický 20 minutový výpadek v druhém poločase byly Vojkovice jasně lepším týmem. Poprvé rozvlnily síť v 18. minutě, kdy hostující gólman podcenil dlouhé autové vhazování, balón ho přeskočil a skončil, k překvapení všech diváků i hráčů, v brance. Bohužel ho nikdo netečoval a tak první branka nebyla správně uznána. Další velkou příležitost měl na kopačce Míša Barth, když se řítil sám na brankáře, ale ten jeho pokus o obstřelení zlikvidoval. Šanci na reparát dostal tentýž hráč o několik minut později, kdy se akce, téměř jako přes kopírák, opakovala. Míša pro změnu zkusil gólmana přehodit, ale ten reflexivním zákrokem pokus zneškodnil. Málem se potvrdilo obvyklé pravidlo „nedáš dostaneš“. To se na malém vápně ocitl zcela osamocený útočník Studánky a zakročit musel Jarda Matoušek, který podržel tým výborným zákrokem. Jak se to má dělat ukázal kolegovi z útoku Petr Kocifaj, který po centru Jirky Klofandy, poslal Vojkovice střelou podél gólmana do vedení 1:0.

Druhou půli začali domácí opět aktivně. Po dalším centru od Jirky Klofandy se dostal za záda hostující obrany Venca Vorel a bylo to 2:0. Střílet góly se  mu zřejmě zalíbilo a tak si to po chvíli zopakoval. Po pěkné akci a centru od Marka Matouška zvýšil hlavou na 3:0. Pak si Vojkovice vybraly již zmiňovanou slabší dvacetiminutovku, kdy museli čelit stoupajícímu tlaku hostujícího týmu. Studánce se podařilo snížit nádhernou střelou do šibenice, kdy se z trestného kopu, z poza šestnáctky, trefil výstavně Kamil Hoštálek. Více však hráči hostí nestihli a Vojkovice si připsaly 3 body za vítězství.

Góly: 2 x Václav Vorel, 1 x Petr Koficaj