TJ Vojkovice x Merklín 5:3 ( 2:1 )

29.09.2013 10:46

TJ Vojkovice x MerklínPlno branek bylo k vidění v nedělním utkání I. B třídy, kdy Vojkovice hostily na svém hřišti tým z Merklína. Od začátku utkání se hrál pohledný fotbal se spoustou šancí. Jako první se mezi střelce zapsal vojkovický Venca Kučera, který střelou podél gólmana poslal domácí do vedení 1:0. Vojkovice se však dlouho z vedení neradovaly. Po chybě obrany to náramně sedlo merklínskému Dobešovi a přesnou střelou z 20 metrů srovnal na 1:1. Domácí se rychle oklepali a během několika málo minut se dostali opět do vedení 2:1, když se na centr z pravé strany nejvýše, jako již tradičně, vyšplhal Petr Kocifaj a hlavou nedal gólmanovi šanci.

Do druhého poločasu vstoupili lépe borci Vojkovic. Již na 3:1 zvyšoval, po standardní situaci, pohotovou střelou z voleje Venca Vorel. Střílet góly vojkovickým útočníkům očividně zachutnalo a další v řadě se prosadil Míša Barth, když střelou do protipohybu zvyšoval na pohodlných 4:1. Merklín se ještě jednou nadechl a pokusil se korigovat skóre. Po pěkné individuální akci prokličkoval domácí obranou Jiří Vodrážka a snížil na 4:2. Jenže Vojkovice hrály s chutí a tak přidaly na cestu ještě jednu branku. Pátý gól zaznamenal, z otočky, Marek Matoušek. Tečku za utkáním udělal svým druhým gólem v utkání Jiří Vodrážka, který bez problémů proměnil pokutový kop.

Vojkovice již ve 4. utkání za sebou nepoznaly hořkost porážky a to pro ně znamená aktuálně 4. místo v tabulce.