Studánka x TJ Vojkovice 2:3

14.04.2014 21:28
Na sobotní odpoledne měli vojkovičtí hráči naplánovaný netradiční výlet do 100km vzdálené Studnáky.  Hodinu a půl trvající projížďka vojkovickým očividně prospěla a od úvodu utkání určovali tempo hry. Jako prvnímu se podařilo rozvlnit síť domácí branky Martinu Nagymu, ale pro údajný aut nebyl gól ještě uznán.  Skórovat se tak podařilo až Mírovi Krejsovi, který po nahrávce Honzy Petruse dotlačil balón do branky a poslal Vojkovice do zaslouženého vedení. Druhý zářez v utkání přidal Tomáš Žlutický, když s jistotou jemu vlastní, proměnil pokutový kop, nařízený po faulu na Martina Nagyho. Poločas tedy skončil překvapivým vedením 0:2 pro hosty.

Na základě zkušeností z minulého kola zněl úkol do druhého poločasu zcela jasně a to neinkasovat, v ideálním případě vstřelit další branku. To se v prvopočátku splnilo na 100%, když se po úniku po pravé straně prosadil střelou podél gólmana vojkovický kapitán Venca Kučera. Jenže to by nebyly Vojkovice, aby v klidu dohrály zápas do zdárného konce. Pět minut na to došlo ke zbytečné ztrátě balónu ve středu hřiště a Studánka z bleskového protiútoku snížila na 1:3. Hosté znejistěli a domácí převzali taktovku hry a ještě více zatlačili Vojkovice do defenzívy. To domácím přineslo úspěch zhruba 10 minut před koncem, když se opět po standardní situaci prosadil hlavou domácí borec.  Vojkovice se naštěstí semkly a silou vůle nedovolily soupeři vsítit třetí vyrovnávací branku a vezou si tak domů důležité tři body.

Góly: Míra Krejsa, Tomáš Žlutický, Venca Kučera