Ostrov "B" x TJ Vojkovice 4:3 (2:1)

26.08.2013 12:20

FK Ostrov V úvodním utkání  I.B třídy karlovarského kraje nás čekal nelehký soupeř a to Ostrov"B", který byl jako obvykle posílen o několik hráčů z A týmu. Že se bude jednat o zajímavý zápas potvrdila i velká divácká kulisa, která do Květnové dorazila. Od samého začátku měli lehce navrch hráči domácího FK a jako první šli do vedení, když se z úhlu prosadil Petr Svěcený. Vojkovice se snažily hrát ze zajištěné obrany a hrozit z rychlých protiútoků. Vyrovnat se podařilo ještě v první půli, kdy po nahrávce Venci Kučery nezaváhal Petr Kocifaj a střelou k tyči nedal domácímu gólmanovi šanci.  Vojkovice se bohužel nepoučily z prvního inkasovaného gólu a nechaly jak centrujícímu hráči, tak Danielu Horvátovi plno volného prostoru a ten zcela osamocen, poslal domácí do jednobrankového vedení 2:1.

Do druhého poločasu posílil Ostrov o  několik dalších hráčů áčka, zvýšil tlak a Petr Svěcený přidal svůj druhý gól v zápase 3:1. Vojkovice se nevzdaly o kontrovaly taktéž druhým gólem Petra Kocifaje, který utekl domácímu stoperovi a snížil na 3:2. Ke konci zápasu nám začaly docházet síly a musel nás podržet několika skvělými zákroky Jarda Matoušek. Na střelu Romana Hemzáčka bohužel již nestačil a prohrávali jsme opět o 2 góly.  Poslední slovo v zápase měl ovšem novic v dresu Vojkovic Michael Barth, který nechytatelnou střelou k tyči zpoza vápna stanovil konečné skóre na 4:3.