Merklín x TJ Vojkovice 1:3 ( 0:3 )

30.04.2014 15:00

S cílem získat minimálně jeden bod, a částečně tak odčinit minulou prohru s Žandovem, vyrazili hráči Vojkovic  do nedalekého Merklína. Úvodní pětačtyřicetiminutovka  však napověděla, že by z toho mohlo být i něco víc. Po prvotním oťukávání se do zakončení jako první dostaly Vojkovice a hned z toho byl gól. To se ve vápně nejlépe zorientoval Venca Vorel a střelou přes hlavu poslal hosty do vedení. Vojkovice tak mohly hrát svoji hru postavenou na zajištěné obraně a hrozit z brejků. Tato taktika slavila úspěch hned dvakrát, když se pokaždé prosadil Míra Krejsa. Nejdříve střelou k tyči zvýšil na 2:0 a pak si, po centru od Venci Vorla, řekl o místo v rubrice „Borec na konec“, když akrobaticky patou stanovil na konečných 3:0 v první půli.

Na začátku druhé půle měly Vojkovice příležitost  odskočit Merklínu na propastný rozdíl čtyř gólů.  Míra Krejsa však pohrdl příležitostí vstřelit hattrick, když neproměnil penaltový kop, nařízený za faul na Martina Nagyho. Domácí to trochu nabudilo a z ojedinělé šance snížili na 1:3. Bojovným a disciplinovaným výkonem udržely Vojkovice vedení až do závěrečného hvizdu a připsaly si tak důležité tři body. Všichni hráči odvedli na hřišti maximum a vše zezadu jistil s jistotou chytající Jarda Matoušek.

Góly: 1 x Venca Vorel, 2 x Míra Krejsa