Habartov x TJ Vojkovice 1:1 na penalty výhra Vojkovice

09.09.2013 07:50

Habartov x TJ VojkovicePro první body v I.B třídě jsme si zajeli ve 3. zápase do Habartova. Tentokrát se vše důležité odehrálo již v první půli. Vojkovice vyčkávaly na chyby domácích hráčů a hrozily z rychlých protiútoků. Po hrubé chybě domácího obránce, který neodhadl odskok balónu, se dostal do šance Petr Kocifaj a tvrdou střelou prostřelil jak clonícího stopéra, tak gólmana. Hráči Habartova měli po celý zápas víc balón u nohy, ale dlouho se nemohli prosadit. Povedlo se jim to až ve 43. minutě. To se po nepovedeném odkopu vojkovických obránců dostal míč zpět do velkého vápna a osamocený Houdek nedal Jardovi Matouškovi šanci.

Druhý poločas mnoho zajímavých šancí nepřinesl. Za zmínku stojí snad jen hlavička domácího hráče, který po rohovém kopu 5 minut před koncem utkání, netrefil z malého vápna zcela osamocenou branku Vojkovic. Na řadu tak přišla letošní novinka v podání rozhodujících pokutových kopů. V nich jasně zaváleli vojkovičtí hráči. Nejdříve lapil první pokus domácích Jarda Matoušek a pak se postupně trefili Lukáš Sýkora, Radek Petřík, Michal Barth a Míša Kyraliy. Získali jsme tak první důležité 2 body.